GNU m4 1.4n - en to el translation catalogue (61 entries)

en: write error
el: σφάλμα εγγραφής

en: Unknown system error
el: Άγνωστο λάθος συστήματος

en: memory exhausted
el: η μνήμη εξαντλήθηκε

en: unable to record current working directory
el: δεν είναι δυνατή η καταγραφή του τρέχοντος φακέλου εργασίας

en: failed to return to initial working directory
el: αποτυχία επιστροφής στον αρχικό φάκελο εργασίας

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
el: «

en: '
el: »

en: Success
el: Επιτυχία

en: No match
el: Καμία αντιστοιχία

en: Invalid collation character
el: Μη έγκυρος χαρακτήρας παραβολής

en: Invalid character class name
el: Μη έγκυρος χαρακτήρας ονόματος κλάσης

en: Trailing backslash
el: Ακολουθεί ανάστροφη κάθετος

en: Invalid back reference
el: Μη έγκυρη πισω-παραπομπή

en: Unmatched ( or \(
el: Αταίριαστο ( ή \(

en: Unmatched \{
el: Αταίριαστο \{

en: Invalid content of \{\}
el: Μη έγκυρο περιεχόμενο των \{\}

en: Invalid range end
el: Άκυρο τέλος σειράς

en: Memory exhausted
el: Η μνήμη εξαντλήθηκε

en: Unmatched ) or \)
el: Αταίριαστο ) ή \)

en: Hangup
el: Κλείσιμο

en: Interrupt
el: Διακοπή

en: Quit
el: Έξοδος

en: Illegal instruction
el: Ακατάλληλη εντολή

en: Trace/breakpoint trap
el: Παγίδα Trace/breakpoint

en: Aborted
el: Ακυρώθηκε

en: Floating point exception
el: Εξαίρεση κινητής υποδιαστολής

en: Killed
el: Σκοτώθηκε

en: Bus error
el: Σφάλμα στον δίαυλο(bus)

en: Segmentation fault
el: Σφάλμα κατάτμησης (segmentation fault)

en: Broken pipe
el: Διακοπείσα σωλήνωση

en: Alarm clock
el: Ξυπνητήρι

en: Terminated
el: Τερματίστηκε

en: Urgent I/O condition
el: Επείγουσα κατάσταση εισόδου/εξόδου

en: Stopped (signal)
el: Σταμάτησε (σήμα)

en: Stopped
el: Σταμάτησε

en: Continued
el: Συνεχίζεται

en: Child exited
el: Η θυγατρική διεργασία τερματίστηκε

en: Stopped (tty input)
el: Σταμάτησε (είσοδος tty)

en: Stopped (tty output)
el: Σταμάτησε (έξοδος tty)

en: I/O possible
el: Δυνατή η είσοδος/έξοδος

en: CPU time limit exceeded
el: Ξεπεράστηκε το όριο χρόνου της CPU

en: File size limit exceeded
el: Ξεπεράστηκε το όριο μεγέθους αρχείου

en: Virtual timer expired
el: Ο εικονικός χρονομετρητής έληξε

en: Profiling timer expired
el: Ο χρονομετρητής βελτιστοποίησης έληξε

en: Window changed
el: Το παράθυρο άλλαξε

en: User defined signal 1
el: Καθοριζόμενο από τον χρήστη σήμα 1

en: User defined signal 2
el: Καθοριζόμενο από τον χρήστη σήμα 2

en: EMT trap
el: EMT παγίδα

en: Bad system call
el: Εσφαλμένη κλήση συστήματος

en: Stack fault
el: Σφάλμα στοίβας

en: Information request
el: Αίτηση πληροφορίας

en: Power failure
el: Αποτυχία τροφοδοσίας

en: Resource lost
el: Ο πόρος χάθηκε

en: Real-time signal %d
el: Σήμα πραγματικού-χρόνου %d

en: Unknown signal %d
el: Άγνωστο σήμα %d

en: Report %s bugs to: %s
el: Αναφορά %s σφαλμάτων: %s

en: %s home page: <%s>
el: %s κεντρική σελίδα: <%s>

en: cannot open `%s'
el: αδυναμία ανοίγματος του `%s'

en: Debugmode: bad debug flags: `%s'
el: Κατάσταση αποσφαλμάτωσης: λάθος σημαίες αποσφαλμάτωσης: `%s'

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
el: Χρήση: %s [ΕΠΙΛΟΓΗ]... [ΑΡΧΕΙΟ]...

en:   -W, --word-regexp=REGEXP     use REGEXP for macro name syntax
el:    -W --word-regexp=ΚΑΝΕΚΦ     χρήση ΚΑΝονικής ΈΚΦρασης στο συντακτικό της μακροεντολής
