luci-app-ddns 2.4.0-1 - en to tr translation catalogue (191 entries)

en: "../" not allowed in path for Security Reason.
tr: Güvenlik nedeniyle yol içerisinde "../" öğesine izin verilmez.

en: A.k.a. the TOKEN at e.g. afraid.org
tr: Diğer adıyla, örneğin afraid.org’daki TOKEN

en: Add new services...
tr: Yeni hizmetler ekle...

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: Allow non-public IPs
tr: Genel olmayan IP'lere izin ver

en: Basic Settings
tr: Temel Ayarlar

en: Bind Network
tr: Ağı Bağla

en: Binding to a specific network not supported
tr: Belirli bir ağa bağlanma desteklenmez

en: BusyBox's nslookup and hostip do not support TCP instead of the default UDP when sending requests to the DNS server!
tr: BusyBox'ın nslookup ve hostip'i, DNS sunucusu talep ederken varsayılan UDP yerine TCP kullanmayı belirtmeyi desteklemez!

en: BusyBox's nslookup in the current compiled version does not handle given DNS Servers correctly!
tr: BusyBox'ın mevcut derlenmiş sürümdeki nslookup'ı, verilen DNS Sunucularını doğru şekilde işlemez!

en: CA cert bundle file
tr: Ca Sertifikaları yolu

en: CA certificate bundle file that will be used to download services data. Set IGNORE to skip certificate validation.
tr: Servis verilerini indirmek için kullanılacak Ca Sertifikaları yolu. Sertifika doğrulamasını atlamak için IGNORE'u ayarlayın.

en: Cancel
tr: İptal

en: Check Interval
tr: Kontrol etme aralığı

en: Check Unit
tr: Kontrol Ünitesi

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Configuration Error
tr: Yapılandırma hatası

en: Contains Log files for each running section.
tr: Dizin, çalışan her bölüm için Günlük dosyalarını içerir.

en: Contains PID and other status information for each running section.
tr: Dizin, çalışan her bölüm için PID ve diğer durum bilgilerini içerir.

en: Create service
tr: Hizmet oluştur

en: Current setting:
tr: Şimdiki ayar:

en: Currently DDNS updates are not started at boot or on interface events.
tr: Şu anda DDNS güncellemeleri önyükleme sırasında veya arayüz olaylarında başlatılmamaktadır.

en: Custom update script for updating your DDNS Provider.
tr: DDNS Sağlayıcınızı güncellemek için kullanılacak özel güncelleme komut dosyası.

en: Custom update-URL
tr: Özel güncelleme URL'si

en: Custom update-script
tr: Özel güncelleme betiği

en: DDNS Autostart disabled
tr: DDNS Otomatik Başlatma devre dışı

en: DDNS Autostart enabled
tr: DDNS Otomatik Başlatma etkin

en: DDNS Service provider
tr: DDNS Servis sağlayıcısı

en: DDns Service
tr: DDns Hizmeti

en: DNS requests via TCP not supported
tr: TCP üzerinden DNS istekleri desteklenmez

en: DNS-Server
tr: Dns sunucusu

en: Date format
tr: Tarih formatı

en: Defines the Web page to read systems IP-Address from.
tr: Sistemlerin IP Adresinin okunacağı Web sayfasını tanımlar.

en: Defines the interface to read systems IP-Address from
tr: Sistemin IP Adresini okuyacak arayüzü tanımlar

en: Defines the network to read systems IP-Address from
tr: Sistemin IP Adresini okuyacak ağı tanımlar

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: Domain
tr: Alan

en: Dynamic DNS
tr: Dinamik DNS

en: Dynamic DNS Version
tr: Dinamik DNS Sürümü

en: Edit
tr: Düzenle

en: Enable secure communication with DDNS provider
tr: DDNS sağlayıcısı ile güvenli iletişimi etkinleştirin

en: Enabled
tr: Etkinleştirildi

en: Error
tr: Hata

en: Error Max Retry Counter
tr: Hata Azami Yeniden Deneme Sayacı

en: Error Retry Interval
tr: Yeniden Deneme Hatası Aralığı

en: Event Network
tr: Etkinlik Ağı

en: Example for IPv4
tr: IPv4 için örnek

en: Example for IPv6
tr: IPv6 için örnek

en: File
tr: Dosya

en: Follow instructions found on their WEB page.
tr: Web sayfalarında bulacağınız talimatları izleyin.

en: For supported codes look here
tr: Desteklenen kodlar için buraya bakın

en: Force IP Version
tr: IP Sürümünü Zorla

en: Force Interval
tr: Zorlama Aralığı

en: Force TCP on DNS
tr: DNS üzerinde TCP'yi zorla

en: Force Unit
tr: Zorlama Birimi

en: Format
tr: Biçim

en: Format: IP or FQDN
tr: Biçim: IP veya FQDN

en: GNU Wget will use the IP of given network, cURL will use the physical interface.
tr: GNU Wget, verilen ağın IP'sini kullanacaktır, cURL fiziksel arayüzü kullanacaktır.

en: Global Settings
tr: Genel Ayarlar

en: Grant access to ddns procedures
tr: DDNS prosedürlerine erişim izni verin

en: HTTPS not supported
tr: HTTPS desteklenmiyor

en: Hostname/FQDN to validate, whether an IP update is necessary
tr: IP güncellemesinin gerçekleşip gerçekleşmediğini veya gerekli olup olmadığını doğrulamak için ana bilgisayar adı / FQDN

en: IP address source
tr: IP adresi kaynağı

en: IP address version
tr: IP adresi sürümü

en: IPv4-Address
tr: IPv4 Adresi

en: IPv6 address must be given in square brackets
tr: IPv6 adresi köşeli parantez içinde verilmelidir

en: IPv6 is not supported by this system
tr: IPv6 şu anda bu sistem tarafından (tam olarak) desteklenmemektedir

en: IPv6 not supported
tr: IPv6 desteklenmiyor

en: IPv6-Address
tr: IPv6 Adresi

en: If Wget and cURL package are installed, Wget is used for communication by default.
tr: Wget ve cURL paketi yüklüyse, iletişim için varsayılan olarak Wget kullanılır.

en: If this service section is disabled it will not be started.
tr: Bu servis bölümü devre dışı bırakılırsa başlatılamaz.

en: If using secure communication you should verify server certificates!
tr: Güvenli iletişim kullanıyorsanız, sunucu sertifikalarını doğrulamalısınız!

en: In some versions cURL/libcurl in OpenWrt is compiled without proxy support.
tr: Bazı sürümlerde OpenWrt'deki cURL / libcurl proxy desteği olmadan derlenir.

en: Info
tr: Bilgi

en: Information
tr: Bilgi

en: Install 'bind-host' or 'knot-host' or 'drill' package if you know you need TCP for DNS requests.
tr: DNS talepleri için 'bind-host' veya 'knot-host' veya 'drill' paketini kurmalısınız.

en: Install 'ca-certificates' package or needed certificates by hand into /etc/ssl/certs default directory
tr: 'ca-certificates' paketini veya gerekli sertifikaları /etc/ssl/certs varsayılan dizinine elle yükleyin

en: Install Service
tr: Hizmeti yükleyin

en: Interface
tr: Arayüz

en: Interval to force an update at the DDNS Provider
tr: Güncellemelerin DDNS Sağlayıcısına gönderilmesini zorlama aralığı

en: Interval unit for forced updates sent to DDNS Provider.
tr: DDNS Sağlayıcısına gönderilen güncellemeleri zorlamak için aralık birimi.

en: Interval unit to check for changed IP
tr: Değiştirilen IP'yi kontrol etmek için aralık birimi

en: Last Update
tr: Son Güncelleme

en: Log File Viewer
tr: Günlük Dosyası Görüntüleyicisi

en: Log directory
tr: Günlük dizini

en: Log length
tr: Günlük uzunluğu

en: Log to file
tr: Günlüğü dosyaya yaz

en: Log to syslog
tr: Günlüğü syslog'a yaz

en: Lookup Hostname
tr: Ana Makine Adı Ara

en: Name
tr: Ad

en: Neither GNU Wget with SSL nor cURL is installed to select a network to use for communication.
tr: Ne SSL ile GNU Wget ne de cURL iletişim için kullanmak üzere bir ağ seçmek için kurulu.

en: Neither GNU Wget with SSL nor cURL is installed to support secure updates via HTTPS protocol.
tr: HTTPS protokolü aracılığıyla güvenli güncellemeleri desteklemek için ne SSL'li GNU Wget ne de cURL yüklü.

en: Neither from LuCI interface nor from console.
tr: Ne LuCI arayüzünden ne de konsoldan.

en: Network
tr: Ağ

en: Network on which the ddns-updater scripts will be started
tr: DDns güncelleyici komut dosyalarının başlatılacağı ağ

en: Never
tr: Asla

en: New DDns Service…
tr: Yeni DDns Hizmeti…

en: Next Update
tr: Sonraki Güncelleme

en: No Data
tr: Veri Yok

en: No certificates found
tr: Sertifika bulunamadı

en: No logging
tr: Günlük kaydı yok

en: Non-public and by default blocked IPs
tr: Herkese açık olmayan ve varsayılan olarak engellenen IP'ler

en: Not Running
tr: Çalışmıyor

en: Notice
tr: Uyarı

en: Number of last lines stored in log files
tr: Günlük dosyalarında saklanan son satırların sayısı

en: OPTIONAL: Force the usage of pure IPv4/IPv6 only communication.
tr: İSTEĞE BAĞLI: Yalnızca IPv4 / IPv6 iletişimini kullanmaya zorlayın.

en: OPTIONAL: Force the use of TCP instead of default UDP on DNS requests.
tr: İSTEĞE BAĞLI: DNS isteklerinde varsayılan UDP yerine TCP kullanımını zorlayın.

en: OPTIONAL: Network to use for communication
tr: İSTEĞE BAĞLI: İletişim için kullanılacak ağ

en: OPTIONAL: Proxy-Server for detection and updates.
tr: İSTEĞE BAĞLI: Algılama ve güncellemeler için Proxy-Sunucu.

en: OPTIONAL: Use non-default DNS-Server to detect 'Registered IP'.
tr: İSTEĞE BAĞLI: 'Kayıtlı IP'yi algılamak için varsayılan olmayan DNS Sunucusunu kullanın.

en: On Error the script will stop execution after the given number of retries.
tr: Hata durumunda, verilen yeniden deneme sayısından sonra betik yürütmeyi durduracaktır.

en: Optional Encoded Parameter
tr: İsteğe Bağlı Kodlanmış Parametre

en: Optional Parameter
tr: Opsiyonel Parametre

en: Optional: Replaces [PARAMENC] in Update-URL (URL-encoded)
tr: İsteğe bağlı: Güncelleme URL'sindeki [PARAMENC] 'i değiştirir (URL kodlu)

en: Optional: Replaces [PARAMOPT] in Update-URL (NOT URL-encoded)
tr: İsteğe bağlı: Güncelleme URL'sindeki [PARAMOPT] 'u değiştirir (URL kodlu DEĞİL)

en: PROXY-Server
tr: Proxy sunucu

en: Password
tr: Şifre

en: Path to CA-Certificate
tr: CA-Sertifikası'nın Yolu

en: Please follow the instructions on OpenWrt's homepage to enable IPv6 support
tr: IPv6 desteğini etkinleştirmek için lütfen OpenWrt ana sayfasındaki talimatları izleyin

en: Please press [Read] button
tr: Lütfen [Oku] düğmesine basın

en: Provide either an Update Script OR an Update URL
tr: Bir Güncelleme Komut Dosyası Ekle VEYA ve Güncelleme URL'si

en: Read / Reread log file
tr: Günlük dosyasını oku / yeniden oku

en: Really switch service?
tr: Gerçekten hizmet değiştirilsin mi?

en: Registered IP
tr: Kayıtlı IP

en: Reload
tr: Yeniden yükle

en: Reload this service
tr: Bu hizmeti yeniden yükleyin

en: Replaces [DOMAIN] in Update-URL (URL-encoded)
tr: Güncelleme URL'sindeki [ETKİ ALANI] 'nı değiştirir (URL kodlu)

en: Replaces [PASSWORD] in Update-URL (URL-encoded)
tr: Güncelleme URL'sindeki [ŞİFRE] 'yi değiştirir (URL kodlu)

en: Replaces [USERNAME] in Update-URL (URL-encoded)
tr: Güncelleme URL'sindeki [KULLANICI ADI] 'nı değiştirir (URL kodlu)

en: Restart DDns
tr: DDns'yi yeniden başlatın

en: Retry Unit
tr: Yeniden Deneme Birimi

en: Run once
tr: Bir kere çalıştır

en: Running
tr: Çalışıyor

en: Script
tr: Betik

en: Select a service
tr: Bir hizmet seçin

en: Service doesn't support this IP type
tr: Hizmet bu ip türünü desteklemiyor

en: Service not installed
tr: Hizmet yüklü değil

en: Services
tr: Hizmetler

en: Services URL Download
tr: Hizmetin URL'sini İndirme

en: Services list last update
tr: Servis listesi son güncelleme

en: Setting this parameter to 0 will force the script to only run once
tr: Bu parametrenin 0 olarak ayarlanması, komut dosyasını yalnızca bir kez çalışmaya zorlar

en: Source URL for services file. Defaults to the master openwrt ddns package repo.
tr: Hizmet dosyasını indirmek için kullanılan URL. Varsayılan olarak ana openwrt ddns paket deposudur.

en: Start DDNS
tr: DDNS'yi başlatın

en: State
tr: Durum

en: Status
tr: Durum

en: Status directory
tr: Durum dizini

en: Stop
tr: Durdur

en: Stop DDNS
tr: DDNS'yi durdur

en: Stop this service
tr: Bu hizmeti durdur

en: Stopped
tr: Durduruldu

en: Switch service
tr: Hizmeti değiştir

en: The default setting of '0' will retry infinitely.
tr: Varsayılan '0' ayarı sonsuz olarak yeniden deneyecektir.

en: The interval between which each subsequent retry commences.
tr: Her ardışık yeniden denemenin başlayacağı aralık.

en: The service name is already used
tr: Hizmet adı zaten kullanılıyor

en: There is no service configured.
tr: Yapılandırılmış hizmet yok.

en: This is the current content of the log file in %h for this service.
tr: Bu, bu hizmet için günlük dosyasının %h içindeki geçerli içeriğidir.

en: This is the default if you run DDNS scripts by yourself (i.e. via cron with force_interval set to '0')
tr: DDNS komut dosyalarını kendiniz çalıştırırsanız bu varsayılandır (yani force_interval '0' olarak ayarlanmış cron aracılığıyla)

en: This will be autoset to the selected interface
tr: Bu, seçilen arayüze otomatik olarak ayarlanacaktır

en: Timer Settings
tr: Zamanlayıcı Ayarları

en: URL to detect
tr: Algılanacak URL

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Update DDns Services List
tr: DDns Hizmetleri Listesini Güncelle

en: Update URL for updating your DDNS Provider.
tr: DDNS Sağlayıcınızı güncellemek için kullanılacak URL'yi güncelleyin.

en: Use HTTP Secure
tr: Güvenli HTTP kullan

en: Use cURL
tr: cURL kullan

en: User defined script to read system IP-Address
tr: Sistemlerin IP Adresini okumak için kullanıcı tanımlı komut dosyası

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Using specific DNS Server not supported
tr: Özel DNS Sunucusunun kullanılması desteklenmez

en: Values below 5 minutes == 300 seconds are not supported
tr: 5 dakika == 300 saniyenin altındaki değerler desteklenmez

en: Values lower than 'Check Interval' except '0' are invalid
tr: "0" dışındaki "Kontrol Aralığı" altındaki değerler desteklenmez

en: Verify
tr: Doğrula

en: Warning
tr: Uyarı

en: Which record type to update at the DDNS provider (A/AAAA)
tr: DDNS sağlayıcısına hangi IP adresinin 'IPv4 / IPv6' gönderileceğini tanımlar

en: Which time units to use for retry counters.
tr: Yeniden deneme sayaçları için hangi zaman birimlerinin kullanılacağı.

en: Writes detailed messages to log file. File will be truncated automatically.
tr: Günlük dosyasına ayrıntılı mesajlar yazar. Dosya otomatik olarak kırpılacak.

en: Writes log messages to syslog. Critical Errors will always be written to syslog.
tr: Günlük mesajlarını syslog'a yazar. Kritik Hatalar her zaman syslog'a yazılır.

en: You should install 'bind-host' or 'knot-host' or 'drill' or 'hostip' package, if you need to specify a DNS server to detect your registered IP.
tr: Kayıtlı IP'nizi algılamak için bir DNS sunucusu belirtmeniz gerekiyorsa, 'bind-host' veya 'knot-host' veya 'drill' veya 'hostip' paketini kurmalısınız.

en: You should install 'wget' or 'curl' or 'uclient-fetch' with 'libustream-*ssl' package.
tr: 'Wget' veya 'curl' veya 'uclient-fetch' i 'libustream-*ssl' paketi ile kurmalısınız.

en: You should install 'wget' or 'curl' package.
tr: 'Wget' veya 'curl' paketini kurmalısınız.

en: You should install 'wget' or 'uclient-fetch' package or replace libcurl.
tr: 'Wget' veya 'uclient-fetch' paketini kurmalı veya libcurl'yi değiştirmelisiniz.

en: cURL is installed, but libcurl was compiled without proxy support.
tr: cURL yüklendi, ancak libcurl proxy desteği olmadan derlendi.

en: cURL without Proxy Support
tr: Proxy Desteği olmadan cURL

en: custom
tr: özel

en: days
tr: gün

en: directory or path/file
tr: dizin veya yol/dosya

en: hours
tr: saat

en: minutes
tr: dakika

en: or
tr: veya

en: or update your system to the latest OpenWrt Release
tr: veya sisteminizi en son OpenWrt Sürümüne güncelleyin

en: seconds
tr: saniye

en: to run HTTPS without verification of server certificates (insecure)
tr: HTTPS'yi sunucu sertifikalarının doğrulanması olmadan çalıştırmak için (güvenli değil)
