luci-app-radicale 2 - en to ga translation catalogue (108 entries)

en: A lightweight CalDAV/CardDAV server
ga: Freastalaí éadrom Caldav/CardDAV

en: Advanced Settings
ga: Socruithe Ardleibhéil

en: Allowed Ciphers
ga: Cipher Ceadaithe

en: Authentication
ga: Fíordheimhniú

en: Authentication / Users
ga: Fíordheimhniú/Úsáide

en: Authentication Type
ga: cineál fíordheimhnithe

en: Based on settings in 'Rights File'
ga: Bunaithe ar shocruithe i 'Comhad Cearts'

en: Certificate
ga: Teastas

en: Client Certificate Authority
ga: Údarás Teastais Cliant

en: Close Lock File
ga: Dún Comhad Glas

en: Close the lock file when no more clients are waiting
ga: Dún an comhad glasála nuair nach bhfuil aon chliaint níos mó ag fanacht

en: Command that is run after changes to storage
ga: Ordú a reáchtáiltear tar éis athruithe ar stóráil

en: Confirm Plaintext Password
ga: Deimhnigh Pasfhocal Plaintext

en: DNS Lookup
ga: Cuardach DNS

en: Debug
ga: Dífhabhtú

en: Default (htpasswd file from users below)
ga: Réamhshocraithe (comhad htpasswd ó úsáideoirí thíos)

en: Default (multifilesystem)
ga: Réamhshocraithe (córas ilchomhad)

en: Default (owner only)
ga: Réamhshocraithe (úinéir amháin)

en: Delete sync token that are older (seconds)
ga: Scrios comhartha sioncrónaithe atá níos sine (soicind)

en: Document Encoding
ga: Ionchódú Doicimé

en: Dump Environment
ga: Timpeallacht Dump

en: Enable SSL connections
ga: Cumasaigh naisc SSL

en: Encoding for responding to requests/events
ga: Ionchódú chun freagra a thabhairt ar iarratachta/imeachtaí

en: Encoding for storing local collections
ga: Ionchódú le haghaidh bailiúcháin áitiúla

en: Encrypted Password
ga: Pasfhocal Criptithe

en: Encryption
ga: Criptiú

en: Filename
ga: Ainm comhaid

en: Folder
ga: Fillteán

en: Folder in which to store collections
ga: Fillteán ina mbeidh bailiúcháin a stóráil

en: For verifying client certificates
ga: Chun deimhnithe cliant a fhíor

en: General Settings
ga: Socruithe Ginearálta

en: Generate this field using a generator for Apache htpasswd-style authentication files (for the hash format you have chosen above), or install python3-passlib to enable the ability to create the hash by entering the plaintext in a field that will appear on this page if python3-passlib is installed.
ga: Ginigh an réimse seo ag baint úsáide as gineadóir do chomhaid fíordheimhnithe i stíl Apache htpasswd (don fhormáid hash a roghnaigh tú thuas), nó suiteáil python3-passlib chun an cumas an hash a chruthú tríd an téacs simplí a iontráil i réimse a bheidh le feiceáil ar an leathanach seo má tá python3-passlib suiteáilte.

en: Go to Radicale 2.x Web UI
ga: Téigh go dtí Radicale 2.x Web UI

en: Go to Radicale v2 Web UI
ga: Téigh go dtí Comhéadan Gréasáin Radicale v2

en: Grant UCI access for luci-app-radicale2
ga: Rochtain UCI a dheonú do luci-app-radicale2

en: HTTP(S) Basic Authentication Realm
ga: Réimse Fíordheimhnithe Bunúsach HTTP (S)

en: HTTP(S) Headers
ga: Ceanntásca HTTP (S)

en: HTTP(S) Listeners (address:port)
ga: Éisteoirí HTTP (S) (seoladh: port)

en: Header: X-Access-Control-Allow-Origin
ga: Ceanntásc: X-Access-Rialó-Ligead-Origin

en: Headers
ga: Ceanntásca

en: Hook
ga: Cróca

en: If 'Plaintext Password' filled and matches 'Confirm Plaintext Password' then this field becomes of hash of that password, otherwise this field remains the existing hash (you can also put your own hash value for the type of hash listed above).
ga: Má líontar 'Pasfhocal Paintéacs' agus má mheaitseálann sé 'Deimhnigh Pasfhocal Paintéacs' ansin éiríonn an réimse seo de hash den phasfhocal sin, ar shlí eile fós an réimse seo an hash atá ann cheana féin (is féidir leat do luach hash féin a chur freisin don chineál hash atá liostaithe thuas).

en: Include full environment in logs
ga: Cuir an timpeallacht iomlán i logaí

en: Insecure hashes
ga: Hashes neamhchinnte

en: Install package python3-openssl to support SSL connections
ga: Suiteáil pacáiste python3-openssl chun tacú le naisc SSL

en: Install python3-passlib and python3-bcrypt to enable a secure hash
ga: Suiteáil python3-passlib agus python3-bcrypt chun hash slán a chumasú

en: Log configuration file (no file means default procd which ends up in syslog
ga: Comhad cumraíochta logála (ní chiallaíonn aon chomhad procd réamhshocraithe a chríochnaíonn i syslog

en: Logging
ga: Logáil

en: Logging File
ga: Comhad Logála

en: Lookup reverse DNS for clients for logging
ga: Cuardaigh DNS ar ais do chliaint le haghaidh logála

en: Mask Passwords
ga: Pasfhocail Masc

en: Max Connections
ga: Naisc Max

en: Max Content Length
ga: Fad Uasta Ábhar

en: Max Sync Token Age
ga: Aois Comhartha Sync Max

en: Maximum number of simultaneous connections
ga: Líon uasta na naisc chomhuaineach

en: Maximum size of request body (bytes)
ga: Uasmhéid an chomhlachta iarratais (bytes)

en: Multiple files on filesystem
ga: Comhaid iolracha ar chóras comhaid

en: No authentication
ga: Gan fíordheimhniú

en: Password and confirmation do not match
ga: Ní mheaitseálann pasfhocal agus deimhniú

en: Password encryption method
ga: Modh criptithe pasfhocal

en: Plaintext
ga: Téacs simplí

en: Plaintext Password
ga: Pasfhocal Simpléacs

en: Prevent other instances or processes from modifying collections while in use
ga: Cosc ar chásanna nó próisis eile ó bhailiúcháin a mhodhnú agus iad in úsáid

en: Private Key
ga: Eochair Phríobháideach

en: REMOTE_USER from web server
ga: REMOTE_USER ón bhfreastalaí gréasáin

en: RO: All, RW: All
ga: RO: Gach, RW: Gach

en: RO: Authenticated Users, RW: Owner
ga: RO: Úsáideoirí Fíordheimhnithe, RW: Úinéir

en: RO: None, RW: Authenticated Users
ga: RO: Níl aon, RW: Úsáideoirí Fíordheimhnithe

en: RO: None, RW: Owner
ga: RO: None, RW: Úinéir

en: Radicale 2.x
ga: Radical 2.x

en: Radicale v2 Web UI
ga: Comhéadan Gréasáin Radicale v2

en: Realm
ga: Réimse

en: Redact passwords in logs
ga: Athraigh pasfhocail i logaí

en: Remove configuration for certificate, key, and CA
ga: Bain cumraíocht don deimhniú, eochair agus CA

en: Remove configuration for logging
ga: Bain cumraíocht le haghaidh logála

en: Remove configuration for rights file
ga: Bain cumraíocht don chomhad cearta

en: Request
ga: Iarratas

en: Required time between a failed authentication attempt and trying again
ga: Am riachtanach idir iarracht fíordheimhnithe theip orthu agus iarracht arís

en: Retry Delay
ga: Athbhreithnigh Mhoill

en: Rights
ga: Cearta

en: Rights File
ga: Comhad Cearta

en: Rights Type
ga: Cineál Cearta

en: SSHA
ga: SHA

en: SSL not available
ga: Níl SSL ar fáil

en: See python3-openssl documentation for available ciphers
ga: Féach doiciméadú python3-openssl le haghaidh cipher atá ar fáil

en: See python3-openssl documentation for available protocols
ga: Féach doiciméadú python3-openssl le haghaidh prótacail atá ar fáil

en: Select bcrypt above to enable a secure hash
ga: Roghnaigh bcrypt thuas chun hash slán a chumasú

en: Send debug information to logs
ga: Seol faisnéis dífhabhtaithe chuig logaí

en: Server Settings
ga: Socruithe Freastalaí

en: Socket timeout (seconds)
ga: Amach soicéad (soicind)

en: Storage
ga: Stóráil

en: Storage Type
ga: Cineál Stórála

en: This permanently deletes configuration for logging
ga: Scriosann sé seo cumraíocht go buan le haghaidh logála

en: This permanently deletes the cert, key, and configuration to use same.
ga: Scriosann sé seo an teastas, an eochair agus an chumraíocht chun é a úsáid.

en: This permanently deletes the rights file and configuration to use same.
ga: Scriostann sé seo an comhad cearta agus an chumraíocht go buan chun úsáid mar an gcéanna.

en: Timeout
ga: Teorainn ama

en: Use File Locks
ga: Úsáid Glasanna Comhad

en: Use Protocol
ga: Úsáid Prótacal

en: User
ga: Úsáideoir

en: User-based ACL Settings
ga: Socruithe ACL bunaithe ar úsáideoir

en: Username
ga: Ainm úsáideora

en: Users and Passwords
ga: Úsáideoirí agus Pasfhocail

en: Web UI
ga: Comhéadain Gréasáin

en: Web UI Type
ga: Cineál UI Gréasáin

en: X-Remote-User from web server
ga: X-Remote-User ó fhreastalaí gréasáin

en: crypt
ga: cript

en: htpasswd file (manually populated)
ga: comhad htpasswd (daonra de láimh)

en: htpasswd-formatted file filename
ga: ainm comhaid fhormáidithe htpasswd
