luci-app-radicale 2 - en to sv translation catalogue (49 entries)

en: A lightweight CalDAV/CardDAV server
sv: En lättviktig CalDAV/CardDAV server

en: Advanced Settings
sv: Avancerade inställningar

en: Allowed Ciphers
sv: Tillåtna chiffer

en: Authentication
sv: Autentisering

en: Authentication / Users
sv: Autentisering / Användare

en: Authentication Type
sv: Typ av autentisering

en: Certificate
sv: Certifikat

en: Close the lock file when no more clients are waiting
sv: Stäng ner lås-filen när inga fler klienter väntar

en: DNS Lookup
sv: DNS-uppslagning

en: Debug
sv: Avlusa

en: Default (htpasswd file from users below)
sv: Standard (htpaswd-fil från nedanstående användare)

en: Default (multifilesystem)
sv: Standard (flerfilssystem)

en: Document Encoding
sv: Kodning av dokument

en: Enable SSL connections
sv: Aktivera SSL-anslutningar

en: Encrypted Password
sv: Krypterat lösenord

en: Encryption
sv: Kryptering

en: Filename
sv: Filnamn

en: Folder
sv: Mapp

en: For verifying client certificates
sv: För att bekräfta klientcertifikat

en: General Settings
sv: Generella inställningar

en: Grant UCI access for luci-app-radicale2
sv: Godkänn UCI-åtkomst för luci-app-radicale2

en: HTTP(S) Listeners (address:port)
sv: HTTP(S)-lyssnare (adress:port)

en: Headers
sv: Rubrik

en: Include full environment in logs
sv: Inkludera fullständig miljö i loggarna

en: Insecure hashes
sv: Osäkra hash-summor

en: Logging
sv: Loggning

en: Logging File
sv: Logg-fil

en: Mask Passwords
sv: Maskera lösenord

en: Max Connections
sv: Maximalt antal anslutningar

en: No authentication
sv: Ingen autentisering

en: Password and confirmation do not match
sv: Lösenord och bekräftelsen matchar inte

en: Plaintext
sv: Klartext

en: Plaintext Password
sv: Lösenordet i klartext

en: Private Key
sv: Privat nyckel

en: RO: None, RW: Authenticated Users
sv: RO: Inget, RW: Autentiserade användare

en: RO: None, RW: Owner
sv: RO: Ingen, RW: Ägare

en: Radicale v2 Web UI
sv: Webbgränssnitt för Radicale v2

en: Realm
sv: Rymd

en: Rights
sv: Rättigheter

en: Server Settings
sv: Server-inställningar

en: Storage
sv: Lagringsutrymme

en: This permanently deletes the cert, key, and configuration to use same.
sv: Det här tar permanent bort cert, nyckeln och konfigurationen för att använda samma.

en: User
sv: Användare

en: Username
sv: Användarnamn

en: Web UI
sv: Webbgränssnitt

en: Web UI Type
sv: Typ av webbgränssnitt

en: htpasswd file (manually populated)
sv: htpasswd-fil (manuellt ifyllt)

en: htpasswd-formatted file filename
sv: filnamn för htpasswd-formaterad fil

en: md5
sv: md5-summa
