luci-app-v 2raya - en to uk translation catalogue (32 entries)

en: Auto
uk: Авто

en: Collecting data…
uk: Збираються дані…

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Debug
uk: Налагодження

en: Disable log color output
uk: Вимкнути кольоровий вихід журналу

en: Disable log timestamp
uk: Вимкнути позначку часу журналу

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Error
uk: Помилка

en: Grant access to v2rayA configuration
uk: Надайте доступ до конфігурації v2rayA

en: IPv6 support
uk: Підтримка IPv6

en: Info
uk: Інфо

en: Listening address
uk: Адреса для прослуховування

en: Loading…
uk: Завантаження…

en: Log
uk: Журнал

en: Log file does not exist.
uk: Файл журналу не існує.

en: Log is clean.
uk: Журнал чистий.

en: Log level
uk: Рівень журналу

en: Max log retention period
uk: Максимальний термін зберігання журналу

en: NOT RUNNING
uk: НЕ ПРАЦЮЄ

en: Nftables support
uk: Підтримка Nftables

en: Off
uk: Вимкнено

en: On
uk: Увімк

en: Open Web Interface
uk: Відкритий веб-інтерфейс

en: RUNNING
uk: ЗАПУЩЕНО

en: Refresh every %d seconds.
uk: Оновлювати кожні %d секунд.

en: Requires nftables.
uk: Потрібні nftables.

en: Requires working IPv6 connectivity.
uk: Потрібне робоче підключення IPv6.

en: Trace
uk: Слід

en: Unit: days.
uk: Одиниця: дні.

en: Unknown error: %s
uk: Невідома помилка: %s

en: Warn
uk: Попередити

en: v2rayA is a V2Ray Linux client supporting global transparent proxy, compatible with SS, SSR, Trojan(trojan-go), PingTunnel protocols.
uk: v2rayA — це клієнт V2Ray Linux, який підтримує глобальний прозорий проксі, сумісний із протоколами SS, SSR, Trojan(trojan-go), PingTunnel.
